معرفی سرفیس پرو 7

 

شرکت مایکروسافت در 2 اکتبر 2019 نسل هفتم سرفیس پرو را همراه با دو محصول دیگر خود، سرفیس لپ‌تاپ 3 و سرفیس پرو X معرفی کرد. سرفیس پرو 7 از نظر شکل و طرح تفاوتی با همتای نسل پیشین خود ندارد، ولی امکانات و مشخصاتش به مراتب قوی‌تر و پیشرفته‌تر هستند. در اینجا به معرفی این محصول می‌پردازیم تا هرچه بیشتر با یکی از نوآورانه‌ترین محصولات خط تولید مایکروسافت سرفیس آشنا شوید.

 

سرفیس پرو 7 یا سرفیس پرو 6

یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سخت افزاری شرکت مایکروسافت در 2 اکتبر 2019 رونمایی شد. نسل جدیدی از محصولات این شرکت که سرفیس پرو 6 را از نظر سخت افزاری متحول کرد تا به صورت کامل به نیازهای کاربران پاسخ داده شود. در جریان بررسی سرفیس پرو 7، برای مثال، به تجهیز این وسیله به پردازشگرهای قدرتمندتر و امکان انتخاب در بین آن‌ها، افزایش تعداد و بهبود عملکرد حسگرها، گرافیک قوی‌تر و نیز اضافه شدن پورت USB-C پی برده شد.

در مجموع، مدل‌های مختلف سرفیس به پردازشگر Intel مجهز هستند که یکی از سریع‌ترین و قدرتمندترین پردازشگرهای حال حاضر بازارهای جهانی است. در معرفی این محصول به مشتریان باید گفت که این وسیله اولین محصول از خط تولید مایکروسافت سرفیس است که از نسل 10م و پیشرفته‌ی پردازشگر Intel استفاده می‌کند. تغییری که موجب سرعت عمل هرچه بیش‌تر آن در پردازش وظایف روزمره شده است.

Microsoft Surface Pro 7 به چهار حسگر روشنایی محیط، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و مغناطیس‌سنج مجهز شده است، که از نظر تعداد بیش‌تر از حسگرهای کار گذاشته شده در سرفیس پرو 6 است. یکی از ایراداتی که گاهی اوقات موجب نارضایتی کاربران سرفیس پرو 6 می‌شد، پورت‌های آن بود. اما مایکروسافت در محصول جدید خود به پورت Type-C مجهز شد، که قابلیت اتصال دستگاه‌های مختلف را تأمین و این ایراد را کاملاً برطرف کرده است. در کنار این موارد لازم است به گرافیک قدرتمندتر نسل هفتم سرفیس پرو نیز اشاره کرد که یکی دیگر از بهبودهای سخت افزاری برجسته‌ی آن به شمار می‌آید.

سرفیس پرو

 

کاربردهای سرفیس پرو 7

 

در هنگام معرفی لازم است که به کاربردهای آن نیز اشاره کرد. در واقع، هر کدام از مدل‌های مایکروسافت سرفیس با تمرکز بر کارکرد(های) خاصی تولید شده‌اند. اما نقد و بررسی این محصول نشان می‌دهد که با یک لپ‌تاپ / تب‌لت همه‌منظوره روبرو هستیم. بهبود امکانات و مشخصات جدید با هدف ارتقای قابلیت‌های آن در اجرای انواع برنامه‌های کامپیوتری انجام شده است. اکنون Surface Pro 7، از نظر قدرت و سرعت، آمادگی سخت افزاری لازم را برای اجرای هر نوع برنامه‌ای دارد.

همچنین، نباید فراموش کرد که طراحی این سرفیس به شیوه‌ای است که بتواند در هر زمان و هر مکانی با کاربر باشد. در هنگام بررسی مشخص شد که این وسیله در تبدیل از یک لپ‌تاپ به تب‌لت یا استودیو از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است. در واقع، در معرفی سرفیس پرو 7 به عنوان یک سرفیس همه‌منظوره، نباید یکی دیگر از ویژگی‌های آن را فراموش کرد که عبارت است تبدیل شدن به یک کامپیوتر رومیزی. برای این منظور، می‌توانید با استفاده از Surface Dock2 به سادگی سرفیس خود را به چند صفحه نمایش و لوازم جانبی دیگر نیز متصل کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های  این محصول مایکروسافت  استفاده‌ی آن از سیستم عامل آشنای Windows 10 Home است. بنابراین، کاربر با سیستم عامل جدیدی روبرو نمی‌شود که هیچ آشنایی با آن ندارد. در حقیقت، تجهیز پرو 7 به سیستم عامل ویندوز 10 استفاده از آن را به عنوان یک سرفیس همه‌منظوره بسیار تسهیل می‌کند.
در مجموع، باید گفت که ویژگی منحصر به فرد Microsoft Surface Pro 7 در میان سایر مدل‌های موجود این است که لذت تجربه‌ای کامل از استفاده از یک لپ‌تاپ، تب‌لت و استودیو را به کاربر می‌بخشد. هر کاربری می‌تواند برای انجام تمام کارهای روزمره و معمول خود از این سرفیس استفاده کند.

 

سخن آخر

با توجه به تمام عواملی که در بررسی این سرفیس مورد توجه قرار گرفتند، باید آن را به عنوان قدرتمندترین سرفیس شرکت مایکروسافت معرفی کنیم. در صورتی که طول عمر تمام روز باتری برای کاربری در اولویت نباشد، این محصول به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز شده است.
در پایان معرفی لازم است دوباره بر این نکته تأکید شود که این محصول قابلیت پاسخ‌گویی به تمام نیازهای روزمره کاربران را به تمام معنا دارد. به این معنی که با وجود این وسیله دیگر نیازی به داشتن چند دستگاه مختلف برای انجام کارهای روزانه نخواهید داشت.